ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8604351
*
nr 860 4351
Spegel
sk glasmästarspegel, 1800-tal, Sundsvall, höjd: 100
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 19:00:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 13:11:09
1
300 kr
18/11 18:51:44
2
500 kr
18/11 18:53:04
1
400 kr
18/11 18:53:25
1
500 kr
18/11 18:53:43
1
600 kr
18/11 18:55:18
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sk glasmästarspegel spegel speglar sundsvall
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 860 4351
Spegel
sk glasmästarspegel, 1800-tal, Sundsvall, höjd: 100
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 13:11:09 | 1 | 300 kr |
18/11 18:51:44 | 2 | 500 kr |
18/11 18:53:04 | 1 | 400 kr |
18/11 18:53:25 | 1 | 500 kr |
18/11 18:53:43 | 1 | 600 kr |
18/11 18:55:18 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sk glasmästarspegel spegel speglar sundsvall
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27